3292L-1-103LF
3292L-1-103LF
Bourns
In Stock: 119
Minimum Order: 5
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3292L-1-103
Bourns
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 1.52mm (9.53 X 3.81 X 10.55mm) Lead Wire Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3292L1103
  • Part No:
    3292L-1-103
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • Mounting:
    N/A
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    9.53 x 3.81 x 10.55 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C