3269X-1-253GLF
3269X-1-253GLF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 125
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3269X-1-253G
Bourns
Res Cermet Trimmer 25K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.78mm (7.37 X 6.36 X 7.44mm) Gull Wing SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3269X1253G
  • Part No:
    3269X-1-253G
  • RoHS:
    No
    EAR99
    500
  • Resistance Value:
    25 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    7.37 x 6.36 x 7.44 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C