3269W-1-203GLF
Bourns
Trimmer Potentiometer - 20K Ohm - 0.25W(1/4W) - 12(Elec)Turn - 6.35 X 6.36 X 8.46mm - Gull Wing - Surface Mount.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3269W1203GLF
  • Part No:
    3269W-1-203GLF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Resistance Value:
    20 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.35 x 6.36 x 8.46 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C