3269P-1-503GLF
3269P-1-503GLF
Bourns
In Stock: 2,350
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3269P-1-503G
Bourns
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.78mm (6.35 X 8.39 X 5.21mm) Gull Wing SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3269P1503G
  • Part No:
    3269P-1-503G
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • ECCN:
    EAR99
    750
  • Resistance Value:
    50 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.35 x 8.39 x 5.21 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C