3266Z-1-253LF
3266Z-1-253LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3266Z-1-253
Bourns
Res Cermet Trimmer 25K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.78mm (7.37 X 4.32 X 6.85mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3266Z1253
  • Part No:
    3266Z-1-253
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Pin
  • Resistance Value:
    25 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    7.37 x 4.32 x 6.85 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C