3266Y-1-503RLF
Bourns
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.78mm (6.35 X 4.32 X 7.87mm) Pin Thru-Hole T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3266Y1503RLF
  • Part No:
    3266Y-1-503RLF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Resistance Value:
    50 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.35 x 4.32 x 7.87 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C