3266X-1-501LF
3266X-1-501LF
Bourns
In Stock: 1,000
3266X-1-501
Bourns
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turn 1.78mm (7.73 X 4.5 X 7.24mm) Pin Thru-Hole Tube
Description +
Search Keywords: 3266X1501
  • Part No:
    3266X-1-501
  • Resistance Value:
    500 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    7.73 x 4.5 x 7.24 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C