3266X-1-105LF
3266X-1-105LF
Bourns
In Stock: 300
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3266X-1-105
Bourns
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turn 1.78mm (7.73 X 4.5 X 7.24mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3266X1105
  • Part No:
    3266X-1-105
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • Resistance Value:
    1 MOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    7.73 x 4.5 x 7.24 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C