3266W-1-500LF
3266W-1-500LF
Bourns
In Stock: 300
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3266W-1-500
Bourns
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turn 1.78mm (6.71 X 4.5 X 8.26mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3266W1500
  • Part No:
    3266W-1-500
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • Resistance Value:
    50 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.71 x 4.5 x 8.26 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C
  • Switch Option:
    No
  • Number of Elements:
    1
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 89
Ships today, if you order in Buy all 89 in-stock or the regular minimum order quantity of 100