3266W-1-205LF
3266W-1-205LF
Bourns
In Stock: 50
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3266W-1-205
Bourns
Res Cermet Trimmer 2M Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turn 1.78mm (6.71 X 4.5 X 8.26mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3266W1205
  • Part No:
    3266W-1-205
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Resistance Value:
    2 MOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.71 x 4.5 x 8.26 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C