3266P-1-204LF
3266P-1-204LF
Bourns
In Stock: 356
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3266P-1-204
Bourns
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turn 1.78mm (6.71 X 7.5 X 4.42mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3266P1204
  • Part No:
    3266P-1-204
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Number of Turns:
    12(Elec) Turns
  • Resistance Value:
    200 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.71 x 7.5 x 4.42 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C