3262X-1-500LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turn 1.78mm (7.37 X 4.32 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube
Description +
Search Keywords: 3262X1500LF
  • Part No:
    3262X-1-500LF
  • Resistance Value:
    50 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    7.37 x 4.32 x 6.35 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C