- 3262W-1-101LF
Description
Res Cermet Trimmer 100 Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turn 1.78mm (6.35 X 4.32 X 7.37mm) Pin Thru-Hole Tube
Search Keywords: 3262W1101LF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Bourns
Part No:3262W-1-101LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536308000
COO:CR
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Mounting:Through Hole
Number of Turns:12(Elec) Turns
Termination Style:Pin
Power Rating:0.25 (1/4) W
Resistance Value:100 Ohm
Tolerance:10 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Dimension:6.35 x 4.32 x 7.37 mm
Operating Temperature:-65 to 150 °C