3252X-1-502MLF
3252X-1-502MLF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3252X-1-502M
Bourns
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.75W(3/4W) 25(Elec)Turn 2.03mm (20.32 X 7.62 X 14.99mm) Pin Panel Mount/Through Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3252X1502M
  • Part No:
    3252X-1-502M
  • RoHS:
    No
  • COO:
    MX
    25
  • Mounting:
    Panel Mount/Through Hole
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    20.32 x 7.62 x 14.99 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C