3252X-1-201LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 200 Ohm 10% 0.75W(3/4W) 25(Elec)Turns 2.03mm (13.59 X 5.59 X 12.7mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3252X1201LF
  • Part No:
    3252X-1-201LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Mounting:
    Through Hole
  • Resistance Value:
    200 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    13.59 x 5.59 x 12.7 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C