3252X-1-103MLF
Bourns
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.75W(3/4W) 25(Elec)Turns 2.03mm (20.32 X 7.62 X 14.99mm) Pin Panel Mount/Through Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3252X1103MLF
  • Part No:
    3252X-1-103MLF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Mounting:
    Panel Mount/Through Hole
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    20.32 x 7.62 x 14.99 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C