3252W-1-500LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 0.75W(3/4W) 25(Elec)Turns 2.03mm (12.7 X 5.59 X 13.59mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3252W1500LF
  • Part No:
    3252W-1-500LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Mounting:
    Through Hole
  • Resistance Value:
    50 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    12.7 x 5.59 x 13.59 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C