3252P-1-254LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 250K Ohm 10% 0.75W(3/4W) 25(Elec)Turns 2.03mm (12.7 X 13.59 X 5.59mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3252P1254LF
  • Part No:
    3252P-1-254LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Power Rating:
    0.75 (3/4) W
  • Resistance Value:
    250 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    12.7 x 13.59 x 5.59 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C