3252L-1-205MLF
3252L-1-205MLF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3252L-1-205M
Bourns
Res Cermet Trimmer 2M Ohm 10% 0.75W(3/4W) 25(Elec)Turns 6.17mm (20.32 X 7.62 X 14.99mm) Lead Wire Panel Mount Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3252L1205M
  • Part No:
    3252L-1-205M
  • RoHS:
    No
  • COO:
    MX
    50
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Resistance Value:
    2 MOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    20.32 x 7.62 x 14.99 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C