3252L-1-104MLF
3252L-1-104MLF
3252L-1-104M
Bourns
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.75W(3/4W) 25(Elec)Turns 6.17mm (20.32 X 7.62 X 14.99mm) Lead Wire Panel Mount Bag
Description +
Search Keywords: 3252L1104M
  • Part No:
    3252L-1-104M
    MX
    50
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    20.32 x 7.62 x 14.99 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C