3250W-1-200M
Bourns
Res Wirewound Trimmer 20 Ohm 5% 1W 25(Elec)Turns (20.32 X 7.62 X 14.99mm) Pin Panel Mount/Through Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3250W1200M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    3250W-1-200M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Mounting:
    Panel Mount/Through Hole
  • Number of Turns:
    25(Elec) Tur ns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    20 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Dimension:
    20.32 x 7.62 x 14.99 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C