- 3223W-1-501E
Description
The 3223W-1-501E is a 500 Ω, 3 mm square, multiturn cermet trimming potentiometer designed for surface mount applications.
Search Keywords: 3223W1501E
Supplier:Bourns
Part No:3223W-1-501E
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536308000
COO:CR
ECCN:EAR99
Reel Pack:
500 -
Power Rating:0.125 (1/8) W
Resistance Value:500 Ohm
Tolerance:20 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Dimension:3.9 x 3.52 x 4.16 mm
Operating Temperature:-65 to 150 °C