3223W-1-500E
Bourns
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 20% 0.125W(1/8W) 11(Elec)Turns (3.9 X 3.52 X 4.16mm) J-Hook SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3223W1500E
  • Part No:
    3223W-1-500E
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    HU
  • Resistance Value:
    50 Ohm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    3.9 x 3.52 x 4.16 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C