3214X-1-502E
Bourns
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 5(Elec)Turns 1.5mm (4.8 X 5.7 X 5.3mm) Gull Wing SMD T/R
Description +
Search Keywords: 3214X1502E
  • Part No:
    3214X-1-502E
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    4.8 x 5.7 x 5.3 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C