3082P-45-201LF
3082P-45-201LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 13
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3082P-45-201
Bourns
Res Cermet Trimmer 200 Ohm 10% 0.3W 10(Elec)/12(Mech)Turn 1.91mm (13.72 X 2.5 X 4.3mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3082P45201
  • Part No:
    3082P-45-201
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • Power Rating:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    200 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    13.72 x 2.5 x 4.3 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C