3082P-1-203LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.3W 10(Elec)/12(Mech)Turns 1.91mm (13.72 X 2.5 X 3.8mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3082P1203LF
  • Part No:
    3082P-1-203LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Power Rating:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    20 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    13.72 x 2.5 x 3.8 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C