3082P-1-104LF
3082P-1-104LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 13
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3082P-1-104
Bourns
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.3W 10(Elec)/12(Mech)Turns 1.91mm (13.72 X 2.5 X 3.8mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3082P1104
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    3082P-1-104
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    10(Elec),12(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    13.72 x 2.5 x 3.8 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C