3059Y-1-754LF
3059Y-1-754LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3059Y-1-754
Bourns
Res Cermet Trimmer 750K Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.92mm (33.22 X 4.83 X 8mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3059Y1754
  • Part No:
    3059Y-1-754
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • Mounting:
    Through Hole
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    750 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    33.22 x 4.83 x 8 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C