3059Y-1-505LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 5M Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.92mm (33.22 X 4.83 X 8mm) Pin Thru-Hole Tube
Description +
Search Keywords: 3059Y1505LF
  • Part No:
    3059Y-1-505LF
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    5 mOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    33.22 x 4.83 x 8 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C