3059Y-1-103MLF
Bourns
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.54mm (39.7 X 6.76 X 10.31mm) Pin Panel Mount/Through Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3059Y1103MLF
  • Part No:
    3059Y-1-103MLF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CR
  • Mounting:
    Panel Mount/Through Hole
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    39.7 x 6.76 x 10.31 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C