3059J-1-104LF
3059J-1-104LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 10
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3059J-1-104
Bourns
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.92mm (33.22 X 4.83 X 11.8mm) J-Hook Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3059J1104
  • Part No:
    3059J-1-104
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Mounting:
    N/A
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    33.22 x 4.83 x 11.8 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C