3057P-1-201
Bourns
Res Wirewound Trimmer 200 Ohm 5% 1W 22(Elec)Turn 2.92mm (33.22 X 4.83 X 8mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 3057P1201
  • Part No:
    3057P-1-201
    EAR99
    20
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    200 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Dimension:
    33.22 x 4.83 x 8 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C