3009P-1-254LF
3009P-1-254LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3009P-1-254
Bourns
Res Cermet Trimmer 250K Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 8.98mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3009P1254
  • Part No:
    3009P-1-254
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • Resistance Value:
    250 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    20.57 x 4.83 x 8.98 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C