3009P-1-200LF
3009P-1-200LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3009P-1-200
Bourns
Res Cermet Trimmer 20 Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 8.98mm) Pin Thru-Hole Tube
Description +
Search Keywords: 3009P1200
  • Part No:
    3009P-1-200
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Through Hole
  • Resistance Value:
    20 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    20.57 x 4.83 x 8.98 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C