3006W-1-501LF
3006W-1-501LF
Bourns
In Stock: 400
3006W-1-501
Bourns
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 5.08 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube
Description +
Search Keywords: 3006W1501
  • Part No:
    3006W-1-501
  • Resistance Value:
    500 Ohm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    20.57 x 5.08 x 6.35 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C