3006P-1-224LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 220K Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 3006P1224LF
  • Part No:
    3006P-1-224LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • Mounting:
    Through Hole
  • Resistance Value:
    220 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    20.57 x 4.83 x 6.35 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C