3006P-1-223LF
3006P-1-223LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3006P-1-223
Bourns
Res Cermet Trimmer 22K Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3006P1223
  • Part No:
    3006P-1-223
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    IE
  • Mounting:
    Through Hole
  • Resistance Value:
    22 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    20.57 x 4.83 x 6.35 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C