3006P-1-205ZLF
3006P-1-205ZLF
Bourns
In Stock: 78
Minimum Order: 39
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
3006P-1-205Z
Bourns
Res Cermet Trimmer 2M Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turn 2.54mm (26.67 X 7.92mm) Pin Panel Mount/Through Hole Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 3006P1205Z
  • Part No:
    3006P-1-205Z
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
    100
  • Mounting:
    Panel Mount/Through Hole
  • Resistance Value:
    2 MOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    26.67 x 7.92 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C