2300LL-8R2-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 8.2uH/4.9uH 20% 1KHz 22.3A 3mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2300LL8R2HRC
  • Part No:
    2300LL-8R2-H-RC
    EAR99
    80
  • Inductance:
    8.2(OCL)/4.9 uH
  • Lead Pitch:
    30.73 mm
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Resistance:
    3 mOhm
  • Maximum DC Current:
    22.3 A