2300LL-820-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 82uH/43.7uH 15% 1KHz 8.1A 25mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2300LL820VRC
  • Part No:
    2300LL-820-V-RC
    EAR99
    60
  • Inductance:
    82(OCL)/43.7 uH
  • Lead Pitch:
    13.72 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    25 mOhm
  • Maximum DC Current:
    8.1 A