2300LL-560-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 56uH/31.9uH 15% 1KHz 8.9A 20mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2300LL560HRC
  • Part No:
    2300LL-560-H-RC
    EAR99
    80
  • Inductance:
    56(OCL)/31.9 uH
  • Lead Pitch:
    29.46 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    20 mOhm
  • Maximum DC Current:
    8.9 A