2300LL-470-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 47uH/23.7uH 15% 1KHz 11.8A 12mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2300LL470VRC
  • Part No:
    2300LL-470-V-RC
    EAR99
    60
  • Inductance:
    47(OCL)/23.7 uH
  • Lead Pitch:
    14.22 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    12 mOhm
  • Maximum DC Current:
    11.8 A