2300LL-390-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 39uH/20.1uH 15% 1KHz 12.2A 11mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2300LL390VRC
  • Part No:
    2300LL-390-V-RC
    EAR99
    60
  • Inductance:
    39(OCL)/20.1 uH
  • Lead Pitch:
    14.22 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    11 mOhm
  • Maximum DC Current:
    12.2 A