2300LL-270-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 27uH/12.6uH 15% 1KHz 17A 6mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2300LL270HRC
  • Part No:
    2300LL-270-H-RC
    EAR99
    80
  • Inductance:
    27(OCL)/12.6 uH
  • Lead Pitch:
    30.73 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    6 mOhm
  • Maximum DC Current:
    17 A