2300HT-8R2-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 8.2uH/6uH 15% 1KHz 24.3A 5mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2300HT8R2VRC
  • Part No:
    2300HT-8R2-V-RC
    EAR99
    50
  • Inductance:
    8.2(OCL)/6 uH
  • Lead Pitch:
    14.22 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    5 mOhm
  • Maximum DC Current:
    24.3 A