2300HT-821-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 820uH/545.2uH 15% 1KHz 3.1A 300mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2300HT821HRC
  • Part No:
    2300HT-821-H-RC
  • Inductance:
    820(OCL)/545.2 uH
  • Lead Pitch:
    28.96 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    300 mOhm
  • Maximum DC Current:
    3.1 A