2300HT-820-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 82uH/57.4uH 15% 1KHz 8.8A 37mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2300HT820VRC
  • Part No:
    2300HT-820-V-RC
    EAR99
    50
  • Inductance:
    82(OCL)/57.4 uH
  • Lead Pitch:
    13.21 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    37 mOhm
  • Maximum DC Current:
    8.8 A