2300HT-4R7-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 4.7uH/3.7uH 15% 1KHz 27.3A 4mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2300HT4R7HRC
  • Part No:
    2300HT-4R7-H-RC
  • Inductance:
    4.7(OCL)/3.7 uH
  • Lead Pitch:
    29.97 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    4 mOhm
  • Maximum DC Current:
    27.3 A