2300HT-471-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 470uH/297.9uH 15% 1KHz 4.5A 140mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2300HT471VRC
  • Part No:
    2300HT-471-V-RC
    EAR99
    50
  • Inductance:
    470(OCL)/297.9 uH
  • Lead Pitch:
    13.72 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    140 mOhm
  • Maximum DC Current:
    4.5 A