2300HT-271-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 270uH/163.2uH 15% 1KHz 6.5A 67mOhm DCR RDL
Description +
Search Keywords: 2300HT271VRC
  • Part No:
    2300HT-271-V-RC
    EAR99
    50
  • Inductance:
    270(OCL)/163.2 uH
  • Lead Pitch:
    14.22 mm
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Resistance:
    67 mOhm
  • Maximum DC Current:
    6.5 A